HVAC 360

Arçelik Sürdürülebilirlikte Zirveyi Koruyor

Arçelik, sürdürülebilirlik alanındaki faaliyetleriyle uluslararası ölçekte prestijli iki sıralamada birden yer aldı. Sürdürülebilirlik alanında çalışan medya ve araştırma şirketi Corporate Knights’ın dünyanın en sürdürülebilir şirketlerini sıraladığı “Global 100” listesine bu yıl ikinci kez giren Arçelik, sosyal ve çevresel etki açısından gösterdiği başarılı performansla “Real Leaders Top 200 Impact Companies” sıralamasında da bir kez daha yer almaya hak kazandı.

Rüzgar Enerjisi Yıllık 5,8 Milyar Metreküplük Doğalgaz İthalatını Önledi

Türkiye rüzgarın enerjisini seviyor, rüzgardan elde edilen elektrik üretimi de her geçen gün daha da artıyor. Elektrik tüketimini rüzgar enerjisinden karşılayan hane sayısının Türkiye’de 12 milyonu aştığını paylaşan Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın, ayrıca rüzgar enerjisinin yıllık 5,8 milyar metreküplük doğal gaz ithalatının da önüne geçerek ekonomiye doğrudan katkı sağladığını belirtiyor.

ODE Select’e Altın Çekül Ödülü

İnşaat projeleri için en uygun çözümleri dakikalar içerisinde bir araya getiren çevrim içi sistem seçim aracı ODE Select, bu yıl 27’ncisi düzenlenen “ALTIN ÇEKÜL Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri”nde Sektörel Pazarlama kategorisinde “En İyi Tanıtım Projesi Teşvik Eşdeğer Ödülü”ne layık görüldü. Türkiye’de bir ilk olan uygulama, dünyada da sayılı örneklerden biri olarak kabul ediliyor.

2022 Yılında Ticari ve Endüstriyel Binalarda Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Nokta

Çok az sayıda iş alanı, pandemiden binalar kadar derin bir şekilde etkilendi. Binalardan ve gittikçe daha fazla online bir hale gelen perakende faaliyetine evrilen iş-yaşam kalıplarından ihtiyacımız olan büyük değişimlerin tam olarak gerçekleşmesi yıllar alabilir. Bununla birlikte, bu ‘değişim noktası’, bina sektörünün geleceğe uygun bir çevre sağlama yönünde gerçek bir değişim yapması için bir fırsatı temsil ediyor. İşte bu değişiklikler gerçekleşmeye başladığında, 2022 yılında dikkat etmeniz gereken beş önemli noktayı, Eaton Türkiye Ticari ve Endüstriyel Projeler Satış Müdürü Halit Kumral, bu makalede paylaştı.

Sigma, Teknoloji ve Otomasyona Odaklanarak Sektöre Mobilite Kazandıracak

Alçak gerilim şalt ürünleri sektöründe Türkiye’nin bilinen markası Sigma Elektrik, her yıl piyasaya sunduğu yeni ürünleriyle sektörlerin ihtiyaçlarını karşılarken, 20 ürün grubundaki bin 800 çeşit ürünüyle de üretimde kesintileri minimuma indiriyor. Zaman ve üretim kayıplarını azaltan Sigma, fabrikalardan evlere, enerji üretim tesislerinden şehirlere kadar hayatın her an kesintisiz devam etmesini sağlıyor. Üretimde teknolojiye odaklanan şirket, ürünlerine eklemeyi planladığı GPRS, uzaktan açma kapama teknolojileriyle de sektöre mobilite kazandırıp, insan hatası ve etkisini en aza indirmeyi hedefliyor.

Wilo, Enerji Tasarruflu Ürünleriyle Dünya Kaynaklarını Koruyor

İleri teknolojisi ile 150 yıldır tüm dünyada, 30 yıldır Türkiye’de pompa sistemlerinin öncü markası olarak faaliyetlerini sürdüren Wilo, kullanıcı dostu ürünleriyle farklı sektörlere inovatif çözümler sunmaya devam ediyor. Ürünlerinin teknolojik yapısı yanında enerji tasarrufu sağlayarak dünya kaynaklarını ve iklimini korumayı hedefleyen Wilo, Birleşmiş Milletler 50 Sürdürülebilir İklim Lideri’nden biri olarak sürdürülebilirlik çalışmaları ile 100 milyon insanın, temiz suya erişimini iyileştiriyor. 2025 yılına kadar kendi tesislerindeki üretim faaliyetlerini iklime zararsız hale getirmek için çalıştıklarını belirten Wilo Türkiye Genel Müdürü Altuğ Arkaya; “Verimlilik konusunda alacağımız önlemler, ekolojik enerji tedariği ve iklim koruma projelerine yapacağımız yatırımlar sayesinde amacımıza ulaşacağız” dedi.

Yapı Fuarı’nda Sektöre Güç ve Yön Veren Start-Up’lar Boy Gösterecek!

Bölgenin en büyüğü, yapı sektörünün en önemli platformu olan Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul,
23 – 26 Mart tarihlerinde TÜYAP’ta dünyanın pek çok farklı noktasından satın alma profesyonelini yerli üreticilerle buluşturmaya hazırlanıyor. Ayrıca 2021 yılında bir ilke imza atarak yapı sektöründe faaliyet gösteren girişimcileri ağırlayan “YAPI TECH GARAGE” bu sene de yeni girişimlere kucak açmak için hazırlanıyor.

E-Bülten Kayıt