HVAC 360

FORM, 23. ISK-SODEX İstanbul Fuarı’na Damgasını Vurdu!

İklimlendirme sektörünün öncülerinden Form Şirketler Grubu, 29 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ISK-SODEX İstanbul 2021 fuarında 517 m²’lik stand alanı ve 11 farklı ürün grubu ile fuar katılımcılarını karşıladı.

Hava Kirliliğini Azaltmanın Yolu Doğal Gazdan Geçiyor

Çevre kirliliğine en çok sebep olan etkenlerden biri de bacalardan çıkan zararlı gazlar. Hava kirliliğiyle mücadele etmenin en etkin yolu ise çevreye en az zarar veren yakıt türü olan doğal gaz kullanımının yaygınlaştırılması. Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, doğal gazın tüm dünyada en güvenli yakıt olarak kabul edildiğinin altını çizerken “Ülkemizde doğal gaz kullanımının yaygınlaştırılmasını milli bir görev olarak görüyoruz. ‘Doğal gazsız ev kalmayacak’ anlayışıyla yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Bugün, Konya’da 13 ilçe ve 247 mahallede doğal gazı tüketicilerle buluşturuyoruz, mevcut abone sayımız olan 570 bini yeni yatırımlarımızla 2021 sonunda 591 bin aboneye taşımayı hedefliyoruz” dedi. Konya’da gerçekleştirilen Enerya Konya Gaz Dağıtım A.Ş, 2020 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, 2020 yılı yönetim kurulu yıllık faaliyet raporlarının okunmasının ardından, bağımsız denetim kuruluşu seçimi görüşülüp karara bağlandı.

Warmhaus’un Fark Yaratan Ürünü: Minerwa

Warmhaus kombi’başka sloganıyla yeni reklam kampanyasında fark yaratan ürünlerini anlatıyor. İlk filmde yer alan MinerWa kombi kendi kapasitesinde dünyanın en küçük kombisi olmasının yanı sıra kullanıcılara siyah, beyaz ve antrasit gibi farklı renk alternatifleri de sunuyor.

“Masdaf Üniversiteler Arası Proje Yarışması”nın Kazananı Belli Oldu!

Pompa sektörünün lider markası Masdaf tarafından düzenlenen ve sektörde bir ilk olan üniversiteler arası ödüllü proje yarışmasının kazananı belli oldu.
İklim kriziyle mücadele kapsamında enerji ve su kaynaklarının etkin kullanımı amacıyla üniversitelerin makine mühendisliği bölümü 4. sınıf ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen “Şehirleşmede Atık Enerjinin Geri Kazanımı ve Pompanın Rolü” konulu yarışmada zafer, Kocaeli Üniversitesi ekibinin oldu.

Wavin Sentio Kontrol Sistemi ile Konforlu Yerden Isınma

Soğuk havalarda hepimiz yeteri kadar ısınamamaktan yakınıyoruz. Özellikle hastalıklara biraz daha açık hale geldiğimiz kış aylarında yaşam alanlarını yeterince ve hızlı ısıtmak büyük önem taşıyor. Dış hava şartlarına müdahale edemesek de yaşam alanlarımızı istediğimiz sıcaklık derecesine getirmek mümkün.
Wavin Yerden Isıtma ve Sentio Kontrol Sistemi evinizin ya da yaşam alanlarınızın iklimlendirmesini basit, hızlı ve düşük maliyetle iyileştiriyor.

Hager ile Sadece Bir Telefonla İstenilen Tüm Tasarımlar Mümkün

Tasarımda teknolojiyi yaşam felsefesi olarak kabul eden Hager Group, anahtar priz serisinin tüm önemli parçalarını tek bir iletişim noktasında toplayarak, proje yönetim süreçlerini önemli ölçüde kolaylaştırıyor.
Hager Exclusive, sadece bir telefonla istenilen tüm tasarımları rahatlıkla yaratabiliyor.

Galataport İstanbul’da Knauf’un Yüksek Performanslı Çözümleri Tercih Edildi

İstanbul’un tarihi limanını dünya standartlarında kruvaziyer limanına, kültür sanat, alışveriş ve gastronomi merkezine dönüştüren Galataport İstanbul ilk gemiyi karşıladı.Tarihi Yarımada’nın bir uzantısı olarak hayata geçirilen dünya çapındaki Galataport İstanbul’da, yüksek ses yalıtımı için için fiber alçı teknolojisiyle üretilen selüloz katkılı Vidipan® ve kuru duvar sistemlerinde 80 dB’e kadar ses yalıtımı sağlayan Silentboard tercih edildi. Darbe dayanımı istenen tüm alanlarda yüksek yüzey sertliği ve yük taşıma kapasitesine sahip üstün performanslı Diamant® kullanılırken, yangın dayanımı artırılmış, cam elyaf katkılı FRDF Alçıpan® ile 10 cm kalınlığındaki duvarlarda bile 120 dakikaya kadar yangın dayanımı sağlanmıştır. %100 su dayanımı sağlayan AQUAPANEL® çözümleri ise ; ıslak hacim duvarları, iç mekan bölme duvarları ve cephelerdeki bazı detay uygulamalarda suya karşı gösterdiği mukavemet ve uzun süreli kullanım ömrü sağlaması açısından tercih edildi.

İZODER Başkanı Emrullah Eruslu: “İklim krizi ile mücadele için binaların yenilenmesini hızlandırmalıyız”

İklim değişikliğiyle mücadele hedefiyle 2016’da imzalanan Paris Anlaşması’nın TBMM’de onaylanmasının, Türkiye için önemli bir adım olduğunu vurgulayan İZODER Başkanı Emrullah Eruslu, “İklim değişikliği ile mücadelede en etkin uygulamalardan biri binaların yalıtımla enerji verimli olmasının sağlanmasıdır. Türkiye’de tüm binaların enerji verimli ve çevre dostu bir yapıya kavuşması için başta kamu, ilgili sektörler ve tüketiciler olmak üzere tüm tarafların sorumluluklarını yerine getirmesi hayati önem taşıyor. Emisyon azaltım hedeflerine ulaşmak için öncelikle mevcut binaların yenilenmesini hızlandırmalıyız” dedi.

Çukurova Isı, Bayileriyle Bir Araya Geldi

Çukurova Isı, Türkiye çapındaki bayileri ile 28 Eylül’de DoubleTree by Hilton Hotel Avcılar’da bir araya geldi. 2020 ve 2021 yıllarının değerlendirildiği toplantıda, yeni döneme ilişkin hedef ve stratejiler de konuşuldu.

AFS, Yenilikçi ve Tasarım Ödüllü Ürünleri ile ISK-SODEX 2021’i Başarıyla Tamamladı

29 Eylül – 2 Ekim 2021 Ekim tarihleri arasında TÜYAP’ da gerçekleştirilen ve Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma, Jeotermal, Güneş Enerjisi Sistemleri sektörlerinden birçok seçkin markayı bir araya getiren, ISK-SODEX 2021 İSTANBUL fuarında AFS, iklimlendirme sektörüne yön veren ürün ve çözümleriyle yerini aldı.

Baymak, Geleceğin Teknolojisiyle Üretilen Yeni Kombisi Lunatec’i Piyasaya Çıkardı

Baymak, uzun zamandır Ar-Ge çalışmaları süren hidrojen uyumlu yeni nesil kombisi Lunatec’i satışa sundu. Kombi dünyasında yeni bir dönemin başlangıcı olan üstün Avrupa teknolojisiyle üretilen Lunatec, hidrojen ve doğal gaz enerjisiyle çalışan ilk kombi olarak dikkatleri çekiyor. Sessiz çalışma ve enerji verimliliği özelliğiyle de öne çıkan Lunatec, tüketicilerin bütçelerini de rahatlatacak…

E-Bülten Kayıt