Schneider Electric, 12. Sağlık’ta Ortak Çözüm Toplantıları’na Damgasını Vurdu

• Schneider Electric, 12. Sağlık’ta Ortak Çözüm Toplantıları buluşmasında yeni nesil teknolojisi ile sektörün en temel sorunlarına en güçlü çözümleri sunduğunu gözler önüne serdi.
• Şirketin IoT (Nesnelerin İnterneti) merkezli sistem mimarisi EcoStruxure kapsamında sağlık sektörüne özel geliştirdiği EcoStruxure for Healthcare, kritik önem taşıyan sağlık tesislerinde kesintisiz bir iş akışı ve güvenilir ve verimli operasyonlar sağlıyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, Antalya’da gerçekleşen 12. Sağlık’ta Ortak Çözüm Toplantıları buluşmasında son teknoloji ürünü çözümlerini sektörün öncü isimlerine sundu. Etkinlikte, T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci’ye de çözümlerini sunan Schneider Electric, sektör uzmanlarından tam not aldı. 

Hızla yaşlanan nüfus, salgın vb. kritik süreçlerle yaşanan yoğunluğu yönetmek ve insan sağlığı için kusursuz bir hizmet sunmak bugün tüm dünyada sağlık kuruluşlarının en önemli gündem maddesi. Bu anlamda enerjinin kesintisiz sağlanması ve tüm operasyonların verimli ve güvenilir bir şekilde yürütülebilmesi için sağlık kurumları yeni nesil teknolojilere yöneliyor.  

Schneider Electric de başta EcoStruxure for Health olmak üzere sunduğu teknolojilerle elektriksel ve mekaniksel altyapıda olası herhangi bir olumsuzluğu hissetmeden tedavi sürecinin devam etmesini sağlayan çözümleriyle etkinlikte büyük bir ilgi topladı. 

Sağlık hizmetleri için yeni nesil teknoloji: EcoStruxure for Healthcare

Schneider Electric, uzun yıllardır yatırım yaptığı IoT özellikli, açık ve birlikte çalışmaya uygun sistem mimarisi ve platformu EcoStruxure çözümleri ile güvenlik, güvenilirlik, verimlilik, sürdürülebilirlik ve bağlanabilirlik etrafında yüksek bir değer sunuyor. Şirketin sağlık kuruluşlarına özel geliştirdiği, dijital hastane mimarisi EcoStruxure for Healthcare ise her zaman ve her yerde doğru bilgileri doğru şekilde aktararak her büyüklükte sağlık kuruluşuna operasyonel verimliliği, hasta memnuniyetini ve güvenliği sağlamasında yardımcı oluyor. Hastane yönetimlerine en kritik sorunların aşılmasında teknoloji ile çözüm sunuyor.

EcoStruxure for Healthcare mimarisinin üç teknoloji grubu seviyesi bulunuyor: Bağlı Ürünler, Edge Kontrolü ve Uygulamalar, Analitikler ve Hizmetler. 

Bağlı Ürünler katmanında; sağlık tesislerinde, ameliyathanedeki hava sirkülasyon oranı veya veri merkezinin sıcaklığı gibi değerleri algılayan ve ölçen binlerce cihaz bulunuyor. Yerleşik bağlanabilirlik ve zeka özelliklerine sahip bu cihazlar, tesis personelinin yazılım aracılığıyla tesisi denetleyebilmesi ve işletebilmesi ve gerçek zamanlı veriler temelinde doğru kararlar alabilmesi için diğer cihazlarla ve sistemlerle iletişim kurmayı sağlıyor.

Edge Kontrolü kapsamında Schneider Electric, sağlık hizmetleri tesislerinin verimliliklerini ve iş performanslarını artırmalarına yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmış entegre yazılım uygulamaları sunuyor. Tesis yöneticileri ve personeli, Schneider Electric bina, güç ve IT yönetimi yazılımlarını kullanarak;

  • Bağlı cihazları kontrol edebilir ve otomatik hale getirebiliyor
  • Performans ve kullanım raporlarını görebiliyor
  • Bakım konularını hızla çözebiliyor
  • İdari belgeleri kolayca sağlayabiliyor
  • Enerji verimliliğini optimize etme fırsatlarını belirleyebiliyor

Bu açık ve esnek platform aynı zamanda gürültü izleme cihazları, gerçek zamanlı konum belirleme sistemleri, klinik planlama sistemleri gibi başka şirketlere ait ürün ve sistemlere bağlanabilmeyi sağlıyor. EcoStruxure Building Operation panosu aracılığıyla bu çözümlere kolayca ulaşmak ve sağlık sistemi altyapısının tamamını sade ve düzenli bir ekranda görüntülemek mümkün.

Uygulamalar, Analitikler ve Hizmetler katmanı ise “büyük verinin” uygulanabilir bilgilere dönüştürülmesini salıyor. Ayrıca sağlık tesislerinin altyapısı görülebiliyor ve yönetilebiliyor. Bu sayede bağlı cihazlardan alınan verileri kullanarak belirli varlıkların performansını daha iyi anlamak, analitikler ve uzman hizmetler yardımıyla HVAC, güç ve IT ekipmanındaki muhtemel sorunları henüz gerçekleşmeden belirlemek mümkün oluyor.

E-Bülten Kayıt