Termal Enerji Yönetimi ve Faturalandırması Artık Çok Daha Kolay!

Belimo, entegre termal enerji yönetiminde fark yaratacak yeni ürünlerini gerçekleştirdiği lansman ile tüm dünyaya tanıttı.

“ Belimo Energy Valve™” ile “Termal Enerji Sayacı’nı birlikte sunarak, entegre termal enerji yönetimine adım atan Belimo, binaların ve işletmelerin iklimlendirme sistemlerinde; enerji kontrolü, enerji ölçümü ve IoT tabanlı faturalandırma imkânı sunuyor.

HVAC motorları, sensör çözümleri ve vana teknolojilerinin öncü markası Belimo, yeni geliştirdiği ürün grubunu 10 Haziran’da İsviçre’den gerçekleştirdiği lansman ile tanıttı.

Şeffaf termal enerji yönetimi

Patentli teknolojisi “Belimo Energy Valve™” ile “Termal Enerji Sayacı”nı birlikte sunarak, entegre termal enerji yönetimine adım atan Belimo, aynı zamanda “enerji kontrolü” ve “enerji ölçümü”nü de bir araya getiriyor. Böylece binaların ve işletmelerin iklimlendirme sistemlerinde; enerji kontrolü, enerji ölçümü ve IoT tabanlı faturalandırma imkânı sunan Belimo, şeffaf termal enerji yönetimine olanak sağlıyor.

IoT tabanlı faturalama özelliği

EN1434/MID standardı tarafından onaylanan yeni Belimo Thermal Energy Meter™, IoT tabanlı faturalama özelliği sayesinde ısıtma ve soğutma sistemlerindeki enerji tüketimini ölçüp, izleyebiliyor.

Sudaki glikol, enerji okumalarını olumsuz yönde etkiliyor ;ancak Measuring Instruments Directive (MID) tarafından onaylı Belimo Thermal Energy Meter™ patentli otomatik glikol izleme teknolojisi sayesinde, enerji ölçümü, glikolun türü veya konsantrasyonundan bağımsız olarak yapılıyor ve doğru sonuç alınması sağlanıyor.

Isı eşanjöründe akış ve dönüş arasındaki sıcaklık dağılımını ölçmek ve kontrol etmek, mümkün olan en düşük pompalama maliyeti sağlamanın anahtarıdır. Belimo Energy Valve™’e entegre edilen delta T yöneticisi, iklimlendirmede konfor şartlarını korurken, ısı eşanjöründe düşük delta T oluşumunu önlüyor ve kullanıcının tanımladığı değerin muhafaza edilmesini sağlıyor.

Belimo Bulut üzerinden verilere erişim imkânı

Belimo Energy Valve™ ve Termal Enerji Sayacı, Power Over Ethernet ( PoE ) kullanılarak entegre edilebiliyor. PoE, cihazın bir ethernet kablosu ile enerjilendirilmesi ve verilerin aynı anda transfer edilebilmesini sağlıyor. Ayrıca kurulumu basitleştiriyor, kablolamadan doğacak hataları önlüyor ve yerel güç kaynağı ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bir NFC arayüzü (Yakın Alan İletişimi), doğrudan bir akıllı telefon üzerinden yapılandırılabiliyor ve kolay bakım avantajı sunuyor.

Belimo Bulut’a bağlantı, garantinin iki yıl daha artırılarak yedi yıla uzatılmasını sağlıyor. Ayrıca bulut üzerinde Energy Valve’in dijital bir ikizinin bulundurulması, yetkili kullanıcılara, verilere doğrudan erişim imkânı sunuyor.

Detaylı bilgi için  www.belimo.com/energy-valve adresini ziyaret edebilirsiniz.

E-Bülten Kayıt