Türk Prysmian Kablo’dan İş Süreçlerine Dijital Çözüm: CableApp

Türk kablo sektöründeki öncülüğünü imza attığı ilklerle pekiştiren Türk Prysmian Kablo, dijitalleşme odaklı çözümleriyle fark yaratmaya devam ediyor. Prysmian Group tarafından geliştirilen ve sahadaki kullanıcıların hayatını kolaylaştıran CableApp uygulaması, Türkçe dahil 26 dil seçeneğiyle ve ücretsiz olarak sunuluyor.

Bilgisayar, tablet veya mobil cihazlara indirilebilen ve web üzerinden de kullanılan CableApp uygulamasına, şimdiye kadar dünya genelinde 77.000’den fazla kişi kayıt oldu ve 513.000’den fazla sayıda kablo kesit hesabı yaptı.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group, imza attığı ilklerle sektör profesyonellerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Prysmian Group tarafından geliştirilen CableApp uygulaması, sahadaki montaj elemanından ofisteki mühendislere kadar tüm kullanıcılara proje ve tesisat yöntemine uygun olarak en iyi kablolama çözümünü seçmede yardımcı oluyor. Saha çalışanlarının dijital asistanlığını yapan CableApp ile en verimli ve en doğru kablolama seçeneklerine ulaşmak sadece dakikalar sürüyor.

Şimdiye kadar dünya genelinde 77.000’den fazla kişinin kayıt olduğu ve 513.000’den fazla sayıda kablo kesit hesabının yapıldığı CableApp, Türkçe dahil 26 dil seçeneğiyle ve ücretsiz olarak sunuluyor. Uygulama; bilgisayar, tablet veya mobil cihazlara indirilebildiği gibi web üzerinden de kullanılabiliyor.

“Dijitalleşme her daim odağımızda olacak”

CableApp mobil uygulamasının en verimli seçenekleri hesaplayarak sürdürülebilirliğe de katkı sağladığını belirten Türk Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan,Kablo sektörünün Türkiye’deki öncüsü olarak sürdürülebilirlik ve dijitalleşmeye yönelik yatırımlar her zaman odağımızda yer alıyor. CableApp uygulamamız bu anlayışımızın örneklerinden sadece biri. Uygulama, teknolojiyle paralel olarak hızla gelişen sektörümüzde artan ihtiyaçları ve talepleri göz önüne aldığımızda hem doğru kablo seçiminde kolaylık hem de zamandan tasarruf sağlıyor. ‘Türkiye’yi Sürdürülebilir Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuz doğrultusunda, sektörümüze öncülük etmeye ve yenilikçi uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

İhtiyaca yönelik çözümler CableApp’te

CableApp mobil uygulaması ile sektör profesyonelleri, proje ve tesisatın türüne göre ihtiyaçlarına en uygun kabloyu rahatlıkla seçebiliyor. TS HD 60364-5-52 standardı ile uyumlu çalışan CableApp uygulaması, kablo kesit hesaplarını çok daha kolay ve sadece 1 dakika gibi kısa bir sürede yapmaya olanak sağlıyor. Kullanıcı dostu ara yüzüyle dikkat çeken CableApp, yapılacak seçimlerin sonucunda ne kadarlık CO2 emisyonu oluşacağını ve TL bazında yapılacak tasarruf miktarını da otomatik olarak hesaplayarak kullanıcıyı bilgilendiriyor.

Hem web’de hem de akıllı cihazlarda

CableApp uygulamasında, hem Türk Prysmian Kablo bünyesinde yer alan ve Mudanya fabrikasında üretilen enerji kablolarına ait özelliklere göre hem de kablonun uygulanmak istenildiği tesisat yöntemine göre kablo araması yapılabiliyor. Seçilen ürüne göre tüm kablo tipleri listeleniyor, kablonun tüm karakteristik değerlerine katalog sayfalarından erişim sağlanabiliyor. Ayrıca seçilen kablo mobil cihaz ile kaydedilip paylaşılabiliyor. Türk Prysmian Kablo CableApp uygulamasını AppleStore ile GooglePlay üzerinden ücretsiz olarak indirmek veya https://www.cableapp.com adresinden online olarak kullanmak mümkün.

E-Bülten Kayıt