Türk Ytong Üretiyor, Sektöre Güven Veriyor

Türk Ytong 51’inci Yetkili Satıcılar Toplantısı “Biz Varsak Güven Var” temasıyla Hilton İstanbul Kozyatağı Otel’de düzenlendi. Etkinlikte, Türk Ytong Yetkili Satıcıları ve Satış Pazarlama Ekibi, 2022 yılı için belirledikleri hedefleri paylaşırken, Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın Türkiye ve dünya ekonomisine ilişkin değerlendirmeler yaptığı konuşması büyük ilgi gördü.

Yapı malzemesi sektörünün lider kuruluşu Türk YtongTürkiye genelinde hizmet sunan yetkili satıcıları ile 51’inci kez bir araya geldi. 2021 yılının değerlendirmesinin yapıldığı etkinlik kapsamında, 2022 yılının hedefleri gözden geçirildi. 2022 yılı ilk çeyreğindeki gelişmelerin masaya yatırıldığı toplantıda şirkete ve sektöre ilişkin bilgiler paylaşıldı.  Yılın en başarılı sonuçlarına imza atan, Ytong ile uzun yıllar iş birliği yapan yetkili satıcılara ödülleri verildi. Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın Türkiye ve dünya ekonomisine ilişkin değerlendirmelerini aktardığı konuşması büyük ilgiyle takip edildi.  

Türk Ytong sektörde güvenin adı 

Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar yaptığı konuşmada son yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. İnşaat sektörünün son yıllarda yaşadığı zorlukların altını çizdi. Dünyada etkileri devam eden COVID 19 salgınına, Rusya-Ukrayna arasındaki savaşın da eklendiğini; tüm sektörler gibi inşaat sektörünün de gelişmelerden olumsuz etkilendiğini söyledi. Tüm bunlara karşın pandeminin başından itibaren fabrikalarda üretime aralıksız devam ettiklerini sözlerine ekleyen Hinginar, “Aldığımız tedbirler sayesinde olağanüstü zorluklara karşı bugün Türk Ytong olarak sadece müşterilerimize değil sektörümüze de güven veriyoruz. Yılmadan çalışıyoruz, üretiyoruz. Lojistikte, hammadde ve enerji tedariğinde yaşanan sektörel olumsuzluklara karşın yılların deneyimiyle müşterilerimize ürün ve hizmet sunmaya devam ediyoruz. Güvenin adresi olduk. 2022 yılında da belirlediğimiz hedeflere ulaşmak üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi. 

Üretmeye devam ediyoruz

Fethi Hinginar, Türk Ytong’un Yetkili Satıcılarıyla birlikte 51’inci toplantıya imza atıyor olmasının önemine değinerek “Bu sene Cumhuriyetimizin 99’uncu yılını kutlayacağız. 99 yılın 59’unda Türk Ytong olarak bayrağımızı gururla taşıdık ve bu ülkenin en güvenilir kurumlarından biri olduk. Attığımız adımlarla hep öncü olduk, lider olduk, çağdaş yaşamın simgesi olduk. Cumhuriyetimizin 100’üncü Yılında biz de 60’ıncı yılımızı coşkuyla kutlayacağız. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Türk Ytong Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak da konuşmasında inşaat sektörüne ilişkin önemli göstergeleri ve 2021 yılı satış pazarlama faaliyetlerini değerlendirdi. 2022 yılı için belirlenen hedefleri paylaştı.

Konuşmaların ardından yapılan ödül töreninde ise 5 ile 30 yıl arasında değişen sürelerde Ytong yetkili satıcısı olan şirketlere kıdem plaketleri verildi. 2021 yılında satış başarılarına imza atan yetkili satıcılar ödüllendirildi.

E-Bülten Kayıt