Türkiye’de En Çok Bilinen Pompa Markası: Wilo

Resmi kurum, müteahhit, son tüketici ve inşaat firmaları özelinde yapılan Method Resarch Company tarafından gerçekleştirilen Tüketici Satın Alma Alışkanlıkları Araştırma Raporunda Wilo, Türkiye’nin en çok tercih edilen pompa markası seçildi. Tek markayı seçme anketinde, hedef kitlenin yüzde 42’si Wilo’yu tercih ederken, Türkiye’de ilk akla gelen pompa markası da Wilo olarak belirtilmiş durumda. Resmi kurumların yüzde 58’i, üretici firmaların yüzde 67’si, müteahhitlerin yüzde 51’i ve mekanik yüklenicilerin yüzde 77’si de Wilo’yu tavsiye edeceklerini açıkladılar. Tercih sebebi olarak Wilo Pompa’nın ürün kalitesi özelliği ön plana çıkarken, bilinirliği ve beğeni oranı en yüksek marka olarak da tam not aldı.

İleri teknolojisi ile 150 yıldır tüm dünyada, 30 yıldır ise Türkiye’de pompa sistemlerinin öncü markası olarak faaliyetlerini sürdüren Wilo, kullanıcı dostu ürünleriyle farklı sektörlere inovatif çözümler sunmaya devam ediyor. Sürdürülebilir konseptlere ve akıllı teknolojilere dayanan ağ bağlantılı sistemler geliştirerek, günümüz pazarına ve yarının karmaşık ihtiyaçlarına ürünler ve çözümler getiren Wilo, pompa sektöründe standartları belirliyor.

Method Resarch Company tarafından düzenlenen ve 304 kişinin katıldığı Tüketici Satın Alma Alışkanlıkları Araştırma Raporunda, Wilo’nunen çok tercih edilen marka olmasını değerlendiren Wilo Türkiye Pazarlama Müdürü Banu Kiper;“Ar-Ge tabanlı bir pompa firması olarak tüketici taleplerini her zaman itinayla dikkate aldık. Projelerdeki temel müşteri talepleri, çalışmalarımızda bizim için bir yol gösterici oldu. Sunduğumuz ürün kalitesinin yanı sıra satış sonrası hizmetlerimiz, dijital çözümlerimiz ve geniş yetkili satış noktaları ve servis ağımız ile hep farkı ayrıcalıklarla sunmaya gayret gösterdik. Yapılan marka algı araştırmasından çıkan sonuç da bize, bu noktada doğru adımları attığımızı gösteriyor. Bu çalışmada aldığımız her bir olumsuz yorumu ders, her bir olumlu yorumu da daha iyisini yapmak üzere değerlendiriyoruz. 150 yıldır dünyada yakalanan başarının Türkiye’de de aynı istikrarda olduğunu görmekten gururluyuz” açıklamalarında bulundu.

E-Bülten Kayıt