Türkiye’nin Prestijli Projelerinin ‘Hava Kanalı’ Tercihi ‘VENTİS’

Şanlıurfa HES Binası

2.700 m²’lik kapalı üretim alanı ve günlük + 1.000 m² hava kanalı üretim kapasitesi ile havalandırma sektöründeki önemli firmalardan olan Ventis Havalandırma, seçkin projelerin havasına yön vermeye devam ediyor.

Kendinden flanşlı, çakma flanşlı ve spiro (yuvarlak) hava kanalı üretimi ve bu ürün grupları için bağlı bağlantı elemanı üretimi yapan Ventis, son birkaç ay içerisinde çözüm ortağı olduğu projeler ile sektörde hem güven pekiştirmeye hem de alanında büyümeye devam ediyor.

Ventis Havalandırma Üretim ve Proje Sorumlusu Sezer Doğan, Ventis olarak, son birkaç ay içerisinde anlaşma sağlayıp hava kanalı tedariki ve teknik destek sağladıkları projelerden bazılarını paylaştı:

  • Şanlıurfa HES Binası HVAC yenileme projesi; Rönesans Enerji bünyesinde bulunan santral binasının hava kanalları komple yenilendi. Galvaniz sacdan SMACNA standartlarına göre rotlu üretimi yapılan hava kanallarının ısı yalıtımları da fabrikamızda yapıldı.
  • Kayseri Erciyes Üniversitesi ERAGEM Pilot Aşı, Üretim ve AR-GE Merkezi Laboratuvarı  projesi; 4.650 m²’lik alana yapılan ve Gintek İnşaat taahhüdünde bulunan projenin; mekanik oda klima santrali, taze hava ve egzoz havası toplama kutuları ile kendinden flanşlı galvaniz hava kanalları, Ventis tarafından
    Kayseri Erciyes Üniversitesi ERAGEM Pilot Aşı, Üretim ve AR-GE Merkezi Laboratuvarı

    üretildi.

Proje tamamlandığında Faz-1, Faz-2, Faz-3 çalışmaları için de aşı antijeni üretim alanları olacak, BSL 3 (Biosafety Levels/Biyogüvenlik seviye) ve GMP (Good Manufacturing Process/İyi üretim uygulamaları) şeklinde yani bir aşının ya da bir ürünün, illa aşı da olması gerekmiyor, bir ürünün preklinik (klinik öncesi) çalışmalarından Faz-3 çalışmalarına kadar üretilebileceği dünya standartlarında bir merkez tasarlanıyor.

  • Elazığ Polis Meslek Eğitim Merkezi; Ziver Holding taahhüdünde bulunan projenin galvaniz spiro (yuvarlak) hava kanalları  ve bağlantı elemanlarının üretimine devam ediyoruz. Üretimi tamamlanan ürünlerin ısı izolasyonları da firmamızca yapılacak.
  • Elazığ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü binası projesi; 1979 yılından itibaren hizmet veren mevcut bina yerine yapılan projenin tüm hava kanalları, firmamız tarafından üretildi.

Bu projelerin  dışında Gaziantep ve Malatya illerinde anahtar teslim iki yeni proje için anlaşma sağladık.

Elazığ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Binası

Firmamızın böyle önemli projelerde çözüm ortağı olarak tercih edilmesi bizi mutlu ederek gururlandırıyor. Şuan aktif olarak Türkiye’nin her yerine sevkiyat gerçekleştiriyoruz. İşimizi kurumsal ve profesyonel yapmaya özen gösteriyoruz. Hava kanalı satışlarımızda gerektiği yerde uygulama alanındaki teknik tecrübelerimizi de müşterilerimizle paylaşıyoruz. Üretimlerimiz de sürekli en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ürünlerimizi C sınıf sızdırmazlık sınıfına göre tasarlayarak üretiyoruz. Kullandığımız malzemelerin hepsi birinci sınıf ve sertifikalı malzemeler. Bizim için önemli olan proje tamamlandığında kayıpları minimumda tutarak istenilen ölçekteki havayı istenilen mahallere ulaştırabilmektir. Kısacası verimli ve tasarruflu sistemlerin kurulmasına yardımcı olmaktır.’’ dedi.

E-Bülten Kayıt