Ukrayna’nın Lider Gaz Dağıtım Şirketi RGC, Baymak’ı Ziyaret Etti

Türkiye iklimlendirme sektörünün lideri olan Baymak, sektörün yurt dışına açılan yüzü olmaya devam ediyor. Çok sayıda ülkeye ihracat yapan ve bu ülkelerde yerel şirketlerle önemli iş birlikleri olan Baymak, geçtiğimiz haftalarda Ukrayna’nın en büyük doğal gaz dağıtım şirketlerinden biri olan RGC yöneticileri tarafından ziyaret edildi.

Genel merkez ve bölge yöneticilerinden oluşan 20 kişilik bir ekiple Baymak’ı ziyaret eden RGC ekibi, üretim tesisleri ve Ar-Ge merkezini ziyaret ederek Baymak’ın ürün ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.


Enerji dönüşümüne liderlik eden öncü firmalardan olan Baymak, doğa dostu hidrojen uyumlu kombileri ve yeni nesil iklimlendirme ürünleriyle ihracat pazarlarında daha önemli yer tutarak, Türkiye iklimlendirme sektörünün yetkinliklerini ve gücünü yurt dışı pazarlara taşımaya devam ediyor..

2010 yılında kurulan RGC, Ukrayna’nın en büyük doğal gaz dağıtım şirketlerinden biri. Otomasyona yaptığı yatırımlarla dikkat çeken şirket, 250 bin km’lik gaz dağıtım şebekesi ve 47 bin gaz düzenleme sahasını kendi kurduğu sistemle yönetip denetliyor. Temiz enerji konusunda da yatırım yapan RGC, hidrojenin mevcut gaz şebekelerinde kullanımına dönük çalışmalarını sürdürüyor. Şirket aynı zamanda doğal gazı taşımak için kullanılan şebekelere biyogaz ve biyometan gibi alternatif kaynakları da pompalamayı hedefliyor. 

E-Bülten Kayıt