Züleyha ÖZCAN, MÜKAD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Seçildi

Mühendis ve mimar  kadınlar arasında dayanışmanın artırılması, kadın  mühendis ve mimarlara  fırsat eşitliğinin sağlanması, kadın mühendis sayısının ve istihdamın artırılması, kızların mühendislik mesleğine özendirilmesi ve çağdaş, Atatürk’çü eğitim için yardıma ihtiyacı olan başarılı çocukların eğitimine katkıda bulunulması amacıyla kurulan Mühendis ve Mimar Kadınlar Derneği’nin (MÜKAD), 31.03.2021 tarihinde Ankara De Monti Otel’de  gerçekleştirilen 2.Olağan Genel Kurul’unda  yeni yönetimini belirlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan MÜKAD Genel Kurul’unda  Divan Heyet’inin oluşturulmasının ardından Kurucu Başkan Esma Sarıaslan Divrikli, MÜKAD ‘ın üç yılının değerlendirmesini yaptı.

Faaliyet Raporu, Bilançolar ve Komisyon başkanlarının konuşmalarının ardından Dernek’te tüzük değişikliği çalışması tamamlandı.

Denetim ve Onur Kurulu üyelerinin de belirlendiği toplantıda, MÜKAD Yönetim Kurulu Başkanlığına 2018 yılından bu yana MÜKAD’da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Mak. Müh. Züleyha ÖZCAN getirildi.

E-Bülten Kayıt