ALARKO CARRIER, Türkiye’de En Çok AR-GE Yatırımı Yapan Şirketler Arasında!

İklimlendirme sektörünün yenilikçi markası Alarko Carrier, Türkiye’nin Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan firmalarının belirlendiği listede 131. sırada yer aldı.

67 yıldır iklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren Alarko Carrier, Turkishtime tarafından bu yıl sekizincisi gerçekleştirilen “Ar-Ge 250, Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri” araştırma sonuçlarına göre, 2020 yılında Ar-Ge’ye ayırdığı 13 milyon TL’nin üstünde kaynakla 131. Sırada yer aldı.

Ar-Ge yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini belirten Alarko Carrier Ar-Ge direktörü Begüm Öğüt ; “Pandemi yaşam tarzımızla birlikte alışkanlıklarımızı da değiştirdi. İklimlendirme sektöründeki ihtiyaçlar da bu değişime göre şekillenmeye başladı. Kurulduğumuz günden bu yana iklimlendirme sektörünün öncü markası olarak, Türkiye ve dünya pazarının ihtiyaçlarına uygun, yüksek teknoloji ürünler geliştiriyoruz. 55 kişilik Ar-Ge ekibimiz tarafından geliştirilen yenilikçi ürünlerimizi 65 ülkeye ihraç ediyoruz. Bu sene ciromuzun yaklaşık yüzde 2’sini Ar-Ge yatırımlarına ayırdık. Ürünlerimizi sürekli geliştirmek amacıyla Ar-Ge tesislerimizde TÜBİTAK ve üniversiteler ile ortak çalışmalar, testler yapıyoruz. Ayrıca Carrier’dan yapılan teknoloji transferleri ile ürünlerimizde önemli geliştirmeler sağlıyoruz. Bu yıl da gelişim ve inovasyon odaklı çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Yeni Laboratuvarımızı Açıyoruz 

Rooftop ve klima santrali laboratuvarına ek olarak bu yıl fancoil laboratuvarını da açacaklarını belirten Begüm Öğüt; “Temmuz ayında Carrier markası ile hem iç hem dış pazarda piyasaya süreceğimiz fancoil projesinin lansmanını gerçekleştireceğiz. Sirkülasyon pompası ve ısıtma ürünleri için Ar-Ge yatırımlarımız olacak. Sirkülasyon pompasında yeni kapasiteler ve bina otomasyon uyumlu modelleri piyasaya sunacağız. Hem yer tipi kazanlarımız hem de Amerika pazarı için geliştirdiğimiz özel kazan projesini de bu yıl içinde tamamlayacağız. Ayrıca yılın üçüncü çeyreğinde yeni kombimizi piyasaya sunacağız. Tüm bu ürünler haricinde Ar-Ge çalışmaları devam eden 28-35-50 kW kapasiteli boylerli ve boylersiz villa tipi kat kaloriferlerini bu yıl piyasaya sunacağız. Böylece villa pazarına yönelik ürün gamımız da tamamlanacak” dedi.

E-Bülten Kayıt