Altınyıldız Classics, Yeşil Çatı Projesiyle İzmir’deki Merkezinin Tüm Elektriğini Güneşten Üretiyor

Sürdürülebilir bir dünya için yeşil adımlar atan Altınyıldız Classics, kendi elektriğini ürettiği “Yeşil Çatı” projesini hayata geçirerek İzmir Torbalı’da yer alan genel merkezinde 10.000 metrekarelik Güneş Enerjisi Santrali (GES) ile 1 aylık sürede 1.7 megavat pik gücünde 330.000 kw elektrik üretimi gerçekleştirdi. “Dünya Yaşasın Diye” diyerek harekete geçen marka böylece aylık 86400 kg karbon ayak izni doğadan silmiş oldu.

“Dünya Yaşasın Diye” iletişimi kapsamında daha sürdürülebilir bir dünya için uzun süredir pek çok çalışmaya imza atan Altınyıldız Classics, güneş enerjisiyle kendi elektriğini ürettiği “Yeşil Çatı” projesini hayata geçirdi. İzmir Torbalı’da yer alan genel merkezinin 10.000 metrekarelik alanında faaliyete geçirilen Güneş Enerjisi Santrali (GES) projesiyle mayıs ayından itibaren 1.7 megavat elektrik üretimi gerçekleştirdi. Bu sayede 1177 kişiye istihdam sağlanan fabrika ve merkez ofisin tüm elektrik ihtiyacı ile birlikte 108 adet) mağazasının da elektrik ihtiyacının %35’ini karşılamış oldu. 

Altınyıldız Classics’in merkezdeki aylık/yıllık ortalama elektrik tüketimi 120.000 kw saat iken, fabrika binası ve merkez ofisin tüm çatısı boyunca 10.000 metrekarelik alana eklenen solar panellerle aylık / 330.000 kw saat elektrik üretildi. GES ile elektrik üretimi için bir yıl önce harekete geçen marka, bu süre içerisinde hızla projeyi tamamlayarak elektrik üretimine başladı. Altınyıldız Classics’in hedefi en fazla iki yıl içerisinde Türkiye çapındaki tüm mağazalarının elektriğini güneş enerjisiyle sağlamak. “Yeşil Çatı” projesinin mayıs ayında faaliyete geçerek tamamen temiz enerji kullanılmasıyla doğaya salınan karbon emisyonu 1.948.320 kg azaltılarak 4740 ağaç / 13.000 m2 büyüklüğünde yeşil alan kurtarıldı.

E-Bülten Kayıt