Dünyanın En Özel Mimari Yapıları, Knauf AQUAPANEL® İmzası Taşıyor!

90 ülkede 250’den fazla üretim tesisi ile alçı bazlı yapı malzemelerinde lider Knauf, dünya genelinde projelerin 1 numaralı çözüm ortağı olmaya devam ediyor.
AQUAPANEL®, ahşap ve selülözik madde içermeyen inorganik yapısı, hafifliği, suya ve neme karşı %100 dayanımı, ön işlem gerektirmeksizin bükülebilmesi ve kolay uygulanabilmesi gibi pek çok avantaj sunan özelliği ile, Çin’deki Cadillac Experience Center ve Rusya’daki Iceberg Buz Sarayı projeleri gibi mimari açıdan benzersiz özelliklere sahip bu özel yapıların performans ihtiyaçlarını üst seviyede karşılıyor.

Katma değer sağlayan performans çözümleriyle yapı profesyonellerinin güvenilir çözüm ortağı olan Knauf, üstün performans özelliklerine sahip AQUAPANEL®  ile hem global hem de yerel birçok projenin çözüm ortağı oluyor. AQUAPANEL® ahşap ve selülözik madde içermeyen inorganik yapısı, hafifliği, suya ve neme karşı %100 dayanımı, ön işlem gerektirmeksizin bükülebilmesi, kolay uygulanabilmesi ve daha pek çok özelliği ile, Çin’deki Cadillac Experience Center ve Rusya’daki Iceberg Buz Sarayı projeleri gibi mimari açıdan benzersiz özelliklere sahip projelerin de tercihi oldu.

Dış ortam koşullarına dayanıklı, inorganik yapıya sahip küf ve mantar oluşumunu engelleyen AQUAPANEL® kullanıldı

Cadillac Experience Center

Gensler tarafından tasarlanan, ziyaretçilerin hem markanın lüks ürün yelpazesine hayran kalmasını hem de asırlık mirasını ve etkileyici teknolojisini deneyimlemesini sağlayan Cadillac Experience Center’da kullanılan AQUAPANEL® Dış Cephe Plakası; inorganik yapısı, dış ortam koşullarına karşı dayanımı, mimarlara özgürlük fırsatı sağlayan kolay işlenilebilir ve bükülebilir yapısı  ile cephelerde kullanılabilecek kaliteli bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Bu özelliklerinin yanısıra; sistemin getirdiği görünür veya açık derzler olmadan pürüzsüz bir dış cephe oluşturmuma imkan veren özelliği ile  Cadillac Experience Center’da cephede tercih sebebi olmuştur. AQUAPANEL® Dış Cephe Plakası yapısı gereği çatlak veya yarık oluşumuna imkan vermediği için istenen her tasarıma hayat verilebileceğini bu proje ile bir kez daha kanıtlamıştır.

Isı maliyetinin düşürülmesine katkıda bulunuyor

AQUAPANEL® Dış Cephe Plakası, ısı yalıtımlı geleneksel duvarlar ile karşılaştırıldığında yaklaşık yüzde 63 oranında ağırlık tasarrufu ve 740 metrekarelik cephede yaklaşık 22 metrekarelik alan kazanımı sağlıyor. Isı yalıtım performansıyla uygulandığı projenin kullanım ömrü boyunca ısı maliyetinin düşürülmesine katkıda bulunuyor. Her iki yüzeyi cam elyaf file kaplı olan AQUAPANEL® Dış Cephe Plakası portland çimentosu, mineral agregalar ve genleşmiş perlitten oluşuyor. Islak hacimlerden dış cephelere kadar birçok alanda rahatlıkla kullanılabilen AQUAPANEL® Dış Cephe Plakası, A1 sınıfı yanmazlık, suya yüzde 100 dayanım, darbelere dayanım ve bunun gibi birçok üstün özelliğiyle farklı uygulama alanları için ideal bir seçenek oluyor. 

Dayanıklılığı, kolay uygulanabilirliği ve uzun kullanım ömrüyle dikkat çekiyor

270 bin metrekareden fazla Rusya’nın Sochi kentinde, 60×30 metre boyutlarında bir arenaya, artistik patinaj ve kısa mesafe yarışmaları için bir eğitim pistine sahip olan bin 200 koltuk kapasiteli Iceberg Buz Sarayı’nın iç mekân inşaatında, 270 bin m2’den fazla AQUAPANEL® İç Cephe Plakası kullanıldı. 22’nci Kış Olimpiyat Oyunları’nın ana mimari sembollerinden biri olan Iceberg Buz Sarayı’nın iç dünyasına şekil veren AQUAPANEL® İç Cephe Plakası ise, mantar ve küf oluşumunu engelleyen, dayanıklılığı, kolay uygulanabilirliği ve uzun kullanım ömrüyle dikkat çekiyor. 

Her türlü eğrisel tasarımın uygulanmasında büyük kolaylık sağlıyor

Tamamen inorganik bileşenlerden üretilen AQUAPANEL® İç Cephe Plakası, çimento bazlı, mineral agregalardan oluşan çekirdeği ve her iki yüzü cam elyaf file kaplı yapısıyla suya yüzde 100 dayanım sağlıyor. İnorganik yapısıyla dış cephe duvar ve tavan uygulamalarında 15 m’ye kadar kesintisiz yüzeylerin elde edilnesine imkan veren AQUAPANEL®, iç mekanlarda rutubete maruz kalan nemli ve ıslak alanlarda; küf ve mantar oluşumunu engelliyor. Alınan ek önlemlerle 120 kg/m2’ye kadar yük taşıma kapasitesiyle seramik altı sistem çözümleri de sunan aquapanel, esnekliği sayesinde hiçbir ön işlem ya da kalıp uygulaması gerekmeksizin 1 metre yarıçapına kadar bükülebiliyor ve her türlü eğrisel tasarımın uygulanmasında büyük kolaylık sağlıyor. Isı yalıtım malzemeleriyle kullanıldığında ısı yalıtımına destek olan, hafifliği sayesinde kolayca taşınabilen AQUAPANEL®, özel bir kesim aleti gerekmeksizin maket bıçağı ile kolayca kesilebiliyor ve ekstra malzeme maliyetlerini ortadan kaldırıyor. 

E-Bülten Kayıt