Knauf “Sürekli İyileştirme Fikirleri Ödül Töreni” ile Çalışanlarını Ödüllendiriyor

Dünya genelinde 35 binden fazla çalışanı bulunan Knauf, Türkiye’de bulunan fabrika ekiplerinin ve merkez ofis çalışanlarının proje ve fikirlerini değerlendirdiği Knauf Sürekli İyileştirme Fikirleri Ödül Töreni’ni düzenledi. ”En Çok Fikir Veren” ve “En İyi Hayata Geçirilmiş Fikir” kategorilerinde yarışan ekiplerden başarılı olanlara ödülleri takdim edildi.

Knauf Türkiye 2018 yılından bu yana yapılan iyileştirme çalışmalarını ödüllendiriyor. Bu yılki ödül töreninin ilki 7 Temmuz’da İzmit fabrikasında, ikincisi 9 Temmuz’da Ahiboz fabrikasında yapıldı. “En Çok Fikir Veren” ve “En İyi Hayata Geçirilmiş Fikir” kategorilerinde fikirleri ve projeleri ile yarışan fabrika ekiplerinden ve merkez ofis çalışanlarından başarılı olanlara ödülleri verildi. Pandemi koşulları göz önüne alınarak açık alanda yapılan ödül töreninde, proje ekipleri projelerini diğer ekiplerle paylaştı, hayata geçirilmek için bekleyen onaylanmış fikirler de katılımcılara sunuldu.

Geleneksel anlayışın ötesine geçiyor

Knauf Türkiye; 2018 yılından bu yana düzenlediği etkinlik ile üretim ve hizmet süreçlerinde çalışanların da fikirlerini değerlendirmeyi, ödül sistemi ile kurum aidiyetini güçlendirmeyi, kurum içi girişimciliği arttırmayı hedefliyor. Çalışanlarının fikirlerinden yararlanarak, çalışanlara neyi, nasıl yapacaklarını söyleyen ya da bizzat yapılması gerekenleri yapmak için görevlendirilen iyileştirme anlayışının ötesine geçen Knauf, tüm çalışanlarına iş yerlerine katkıda bulunma fırsatı veriyor.

Her gün ve her yerde sürekli iyileştirme hedefi

Her sene başı, Knauf fabrika ekiplerinin ve merkez ofis departmanlarının, stratejik hedeflerle uyumlu projeleri belirleniyor. 10 adımlı Kaizen formatında yürütülen stratejik planda yer alan iyileştirme projelerinin yanı sıra yıl boyunca stratejik hedeflere katkı sağlayacak fikirler bu ödül töreninde değerlendiriliyor ve ödüllendiriliyor.

Geleneksel iyileştirme yöntemlerinde fikirler ve uygulamalar yöneticiler tarafından belirlenirken sürekli iyileştirme yaklaşımında geleneksel yöntemin aksine, çalışanlar da işin içine dâhil ediliyor. Üretimin ve iş süreçlerinin bizzat içerisinde olan, en yakın deneyim sahibi çalışanların geliştirdikleri fikirler de uygulamaya alınıyor. Bu sayede bakış açısı zenginleşirken çalışanların kurum aidiyeti de artıyor. Knauf değerleriyle desteklenen bu alt yapı “Sürekli İyileştirme” sistemi olarak anılıyor ve 5 unsuru temel alıyor: Vizyon ve Hedeflere Uyumluluk, Çalışma Alanı Standartları, İnsan, Liderlik ve İyileştirme Sistemleri. Knauf Sürekli İyileştirme Sisteminde; yalın ve altı sigma gibi etkinliği kanıtlanmış temel uygulamaları ileri taşıyan, tüm çalışanların iş süreçlerini her gün ve her yerde sürekli iyileştirdiği yüksek performanslı bir kültür oluşturmak hedefleniyor.

E-Bülten Kayıt