KSB’den Enerji Santrallerinde Enerji Üretimini Maksimize Eden Pompalar ve Vanalar

Pompa sektörünün öncü markası KSB 170.000’den fazla pompa, yaklaşık 3 milyon vana ile dünya genelinde 1000’den fazla fosil yakıtlı enerji santralinde, düşük işletme maliyetleri ile yüksek verimli enerji üretimi sağlıyor.

Enerji piyasası makine ve malzemelere özel talepler barındırır

Hammadde değişkenlerinden oldukça etkilenen enerji piyasası, esnek çözümlere gereksinim duymuyor. Karbondioksit emisyonunun düşürülmesinin hedeflendiği günümüzde, giderek artan enerji ihtiyacının gittikçe daha fazla yenilenebilir enerjiyle karşılanabileceği anlamına geliyor.

Enerjinin güvenilir, ekonomik ve çevre dostu bir anlayışla üretilmeye devam edilebilmesi için gelişmiş fosil yakıtlı enerji santrallerinin esnek çözümlere ve yüksek performanslı ürünlere her zamankinden daha fazla ihtiyacı bulunuyor.

Mükemmel verim, düşük yaşam döngüsü maliyetleri ve mutlak işletim güvenilirliği ilkeleri öncülüğünde; uzun vadeli, sorunsuz ve güvenilir çalışma sağlanması gerekiyor.

Her yük altında üstün performans

KSB’nin enerji santrali pompaları ve yüksek basınç vanaları, termik santrallerin esnek çalışması için ideal çözümler sunuyor. Her zaman santrallerin çalıştığı kapasiteden bağımsız olarak, verimli ve güvenilir bir çözüm sunuyor. KSB pompaları aynı zamanda günümüzün buhar santrallerinin mükemmel verimliliğinin korunmasına da belirleyici bir katkı sağlıyor. Bu, önemli ölçüde enerji tasarrufu ve karbondioksit emisyonlarında ciddi bir azalma anlamına geliyor. Aynı zamanda, hassas enerji piyasası için gerekli olan planlama ve maliyetlerdeki kesinlikten faydalanılmasına olanak tanıyor.

KSB ürünleri: enerji piyasasının talep ettiği kadar esnek

KSB’nin enerji santrali pompaları ve vanaları, yük durumundan bağımsız olarak; yoğuşma sistemleri, besleme suyu ve buhar sistemlerindeki en yüksek basınç ve sıcaklıklara dayanabiliyor. KSB ürünleri, şirket bünyesinde geliştirilen aşınma ve korozyona dayanıklı malzemeler sayesinde; tüm proseslerde maksimum operasyonel güvenilirlik ve ekonomik verimlilik sağlıyor. Önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlayan, KSB tarafından geliştirilen Residur® seramik yataklar örnek olarak gösteriliyor.

Tam kapsamlı bir tedarikçi olarak KSB, tesislerin onarımı veya modernizasyonu için, muayene ve bileşen üretiminden montajına, test çalışmalarına ve yeni kurulumların tamamlanmasına kadar tüm teknik planlama sürecinde daima müşterilerine destek oluyor. KSB iyileştirmeleri, fosil yakıtlı enerji santralleri için münferit pompaların ve hatta bu santraller için bütün sistemlerin uygun maliyetli ve verimli bir şekilde yenilenmesini sağlıyor.

E-Bülten Kayıt