Önleyici Bakım, Plansız Duruşları Azaltıyor

Sürücülerin sorunsuz çalışmasını sağlamak üzere önleyici bakımların faydalarına dikkat çeken Halıcı Grup İş Geliştirme ve Servis Satış Müdürü Bilal Battal, böylece plansız duruşları azaltmaya imkan verdiklerini ifade etti.

Halıcı Grup; Türkiye’nin en büyük ABB servis partneri olarak, 8 kişilik teknik servis kadrosuyla müşterilerine; sürücü tamiri, test, devreye alma, periyodik bakım ve saha hizmeti veriyor.

Halıcı Grup’ta satış sonrası teknik destek, bakım ve saha hizmeti süreçleri ile ilgili sorularımızı yanıtlayan Halıcı Grup İş Geliştirme ve Servis Satış Müdürü Bilal Battal, “Sürücülerin sorunsuz çalışabilmesini sağlamak adına tüm müşterilerimize önleyici bakımların faydalarını aktarmaya gayret ediyoruz. Bu bakımların önemi aktif olarak sahada çalışan sürücülerin arıza riskleri daha düşük olacağından dolayı güvenilirlikleri maksimum düzeye çıkararak müşterilerimizin plansız duruşları azaltmaya çalışmasına yardımcı olmaya çalışmaktayız” diyor.

Halıcı Grup bünyesinde satış sonrası teknik destek süreci anlatan Bilal Battal; “Müşterilerimizden gelen arızalı ürünler bize ulaştığı anda her ürün için arıza takip numarası verilmektedir. Bu takip numaraları üzerinden müşterilerimize, ürünlerinin bize ulaştığına dair bir bilgilendirme maili gönderilir. Gelen ürünlerde arıza tespiti yapıldıktan sonra onarım maliyeti için fiyat teklifi verilmektedir. Teklif onayından sonra ilgili bakım/onarım ve test aşamaları tamamlanıp gelen ürünlerde ne gibi çalışmaların yapıldığını anlatan tamir raporları ile birlikte müşterilerimize teslim edilmektedir.

Arızalı olarak gönderilen ürünlerin ilk etapta ön incelemesi yapılmaktadır. Yapılan bu incelemeden sonra tamir maliyeti çıkarılır ve tamir onayı verilen cihazlar onarım aşamasına alınır. Bu aşamada güçlü yedek parça stoklarımız ile arızalı ürünlerin kısa sürede onarım işlemleri tamamlanmaktadır. Tamir edilen her bir sürücü yük testinde test edilir. Bu test işleminde sürücüler, tam yüküne kadar yüklenerek test edilmektedir. Test işlemi başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra da ürünler sevke hazır hale getirilir” dedi.

MÜŞTERİ TALEPLERİ EN KISA SÜREDE YANITLANIYOR

Müşterilerinin her bir prosesinin önemli olduğunun farkında olduklarının altını çizen Battal; “Sürücülerin sorunsuz çalışabilmesini sağlamak adına tüm müşterilerimize önleyici bakımların faydalarını aktarmaya gayret ediyoruz. Bu bakımların önemi aktif olarak sahada çalışan sürücülerin arıza riskleri daha düşük olacağından dolayı güvenilirliklerini maksimum düzeye çıkararak müşterilerimizin plansız duruşları azaltmaya çalışmasına yardımcı olmaya çalışmaktayız. Ayrıca sahada teknik destek talep eden müşterilerimizin taleplerini mümkün olan en kısa sürede yanıtlamaya özen gösteriyoruz.” dedi.

E-Bülten Kayıt