“Sistemin en büyük faydası, sürekli çalışır durumda olması”

Nişantaşı’nın ikonik binası ve Türkiye’nin tek İtalyan Palazzo oteli Park Hyatt Istanbul Maçka Palas, can ve mal güvenliği için 14 yıldır EEC ile çalışıyor.

“Park Hyatt İstanbul – Maçka Palas” olarak hizmet veren 100 yaşındaki bina, 1994 yılında Doğuş Grubu bünyesine katıldı. Kapısını 2008 yılında açan 5 yıldızlı otel, 100 kişilik ekibi ile 90 delüks oda ve süitinde misafirlerini ağırlıyor. Tesisin Yangın Algılama ve Alarm Sistemlerinin kurulumu için tercih edilen EEC’den yıllardır bakım hizmeti de sağlanıyor. Otelin Teknik Müdürü Ziyettin Yeşildağ kullandığı sistemi ve çözüm ortağı ile olan deneyimini anlattı.

Ziyettin Yeşildağ, EEC’yi daha önce de bildiğini fakat eskiden binada farklı bir firmanın farklı marka cihazları olduğunu söyleyerek başladı ve “Hyatt Grubu otellerinde kullanılacak tüm ürünler ve hizmetler için belirlenmiş standartlar var, bunlara uyacak şekilde yeni bir seçim yapıldı ve o günden beri 14 yıldır EEC ile çalışıyoruz” dedi.   

Sistemin alarm, arıza, bir kopukluk gibi her türlü durumda anında bilgi vermesi sayesinde her bir dedektörün çalışıp çalışmadığından emin olabildiğinden ve bu nedenle sistemin kendisine güven verdiğinden bahsetti. “Sistemin en büyük faydası, sürekli çalışır durumda olması. Sonuçta her gün her kısmın fiziksel olarak tekrar tekrar kontrol edilebilme şansı yok” sözleriyle sistemin faydasına değindi. Yeşildağ, “faydaları için şunu da sormalıyız, 14 yılda burada kaç tane dedektör bozuldu? Olsa olsa 3 – 5 tanedir, sonuçta cihazlar uzun ömürlü. Bu cihazlar EEC güvencesiyle takıldı ve benim kafam şu an rahat” sözleriyle görüşlerini aktardı.

Sistemin uzun yıllar faydasını görebilmek için yıllık bakımların ihmal edilmemesi gerektiğini anlatan Ziyettin Yeşildağ, “Bakım anlaşman var mı? Nasıl bir düzenle yapılıyor bunlar çok önemli. Şimdi ben burada değil, evimde bile olsam en ufak bir arıza, alarm benim cep telefonuma bilgi olarak düşüyor. Hemen buradaki ekibe dönüp sorabiliyorum ve anında kontrol ile müdahale edebiliyoruz” sözleriyle düzenli bakımın önemine değindi. 

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-58-1024x253.png

Bunca yıllık iş birliği sürecinde ilgili ekibe ulaşmakta hiç zorlanmadığını anlatan Ziyettin Yeşildağ, “Hizmetten gördüğüm en önemli fayda bu, bir telefonla sorunlu durumumu çözebiliyorum. Mesela servise gelen ekibinde hep aynı kişiler olması, binamızı tanıyan ve çalışma düzenimizi bilen arkadaşlar olması bize kolaylık sağlıyor. Değişkenlik olsa bile, işini bilen arkadaşlar geldiği için buradaki durumun detayını açıp öğreniyor, bilgi alarak hızlı ilerleyebiliyor” sözleriyle anlattı.

Ziyettin Yeşildağ, çözüm ortağını her an ulaşılabilir teknik servis desteği açısından tavsiye ettiğini belirtti ve “Alt cephemizde dünyaca ünlü bir markanın mağazası var. Oradan yangın alarmı geldiğinde biz de koşup bakıyoruz haliyle, çünkü otelimizin altında ve binadaki eski sistemleri kullanıyorlar. Orada çıkabilecek bir yangın bizim otelimize de zarar verebilir. Onlarla yaptığımız görüşmelerde de faydasını gördüğümüz için EEC’yi ve kullandığımız sistemi öneriyoruz” örneğiyle memnuniyetini dile getirdi.

E-Bülten Kayıt